می خوای مقاله برای ژورنال سطح بالا چاپ کنی!
پس یه بار برای ترجمه هزینه کن
نیاز به ویرایش نیتیو با گواهی ویرایش داری
بدون واسطه کارتو به مترجم بسپار
نیاز به رفع مشابهت مقاله داری؟
اولین مرکز تخصصی رفع سرقت ادبی در ایران
گزارش مشابهت Ithenticate ارزان ترین در ایران!
صدور گزارش در کمتر از 15 دقیقه

ترجمه با هوش مصنوعی

سفارش ترجمه با هوش مصنوعی

برای سفارش ترجمه با هوش مصنوعی روی لینک زیر کلیک کنید و در صفحه ثبت سفارش، ترجمه با هوش مصنوعی را انتخاب کنید

آیا با هوش مصنوعی می توان ترجمه حرفه ای کرد؟

احتمالا مهمترین پرسشی که شما را به این صفحه کشانده، این باشد که آیا می توان از ابزارهای هوش مصنوعی برای ترجمه حرفه ای و روان استفاده کرد؟
پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال:
 • از چه ابزاری برای ترجمه استفاده می کنید؟
 • پیچیدگی متنی که قصد ترجمه آن را دارید، چقدر است؟
 • کیفیتی که از ترجمه متن انتظار دارید، چه میزان است؟
 • موضوع متن و حوزه تخصصی متنی که قصد ترجمه آن را دارید، به چه نحوی است؟
 • هدف شما از ترجمه متن چیست؟

ترجمه با هوش مصنوعی
ترجمه با هوش مصنوعی

ابزارهای هوش مصنوعی یکسان نیستند، هر یک در زمینه های خاصی کارکرد بهتری دارند و در بعضی کارها توانایی رقابت با سایر ابزارها را ندارند. برای مثال کیفیت ترجمه ای که با گوگل ترنسلیت انجام می دهید بسیار متفاوت با متنی است که برای مثال با ChatGPTانجام می دهید.

البته هر یک از این ابزارها نقاط قوط و ضعف خود را دارند. بنابراین انتخاب ابزار بستگی به سلیقه، سهولت دسترسی و هدف شما از ترجمه دارد. برای مثال گوگل ترنسلیت یک ابزار کاملا رایگان است و در هر زمانی می توانید از آن استفاده کنید. اما ChatGPT یک ابزار پولی است و نسخه رایگان آن با محدودیتهای بسیاری همراه است.

برای روشن تر شدن بحث، ما در ترجمه لبخند یک متن حقوقی را با استفاده از گوگل ترنسلیت و ChatGPT ترجمه کردیم و نتیجه کار این دو ابزار هوش مصنوعی را با هم مقایسه کردیم. خروجی این دو ابزار هوش مصنوعی در ادامه آمده است.

متن فارسی

از آنجایی که رساله حاضر بر اساس طرح بحث مرحوم شیخ انصاری پیرامون قلمروی خیار شرط و امکان یا عدم امکان درج خیار شرط در برخی اعمال حقوقی می باشد و با توجه به اینکه در کلام شیخ آمده است که فسخ سببیتی برای انحلال ایقاع ندارد، توجهاً به اختلاف نظر فقها و حقوقدانان پیرامون ماهیت برخی اعمال حقوقی مورد بحث، ضرورت دارد با بررسی اجمالی ماهیت این اعمال از نظر فقها و حقوقدانان، به دنبال تبیین امکان یا عدم امکان جعل خیار شرط در آنها بود. چه آنکه اگر اعمال حقوقی ای همانند وقف، وصیت و هبه را عقد بدانیم، جهت بررسی امکان درج خیار شرط در آنها، باید به قواعد عمومی خیار شرط در عقود توجه داشت و چنانچه آنها ایقاع باشند، ضروری است به بررسی جریان خیار شرط در ایقاعات توجه داشت. فلسفه بررسی مصادیق مصرح در این فصل این است که در خصوص مطلق تبرعات و برخی دیگر از اعمال حقوقی تردید در ماهیت آنها وجود دارد.

نمونه ترجمه با گوگل ترنسلیت

Since this treatise is based on the discussion of the late Sheikh Ansari regarding the scope of the option of condition and the possibility or impossibility of including the option of condition in some legal acts, and considering that it is stated in the words of the Sheikh that termination is not a reason for dissolution. According to the differences of opinion of jurists and jurists regarding the nature of some legal acts under discussion, it is necessary to look at the nature of these acts from the point of view of jurists and jurists, and seek to explain the possibility or impossibility of falsifying the conditions in them. What if we consider legal acts such as endowment, bequest and donation as contracts, in order to check the possibility of including the option of condition in them, one should pay attention to the general rules of the option of condition in contracts and if they are applicable, it is necessary to check The flow of the cucumber bet on the timings was of interest. The philosophy of examining the examples mentioned in this chapter is that there is doubt in their nature regarding absolute gifts and some other legal actions.

نمونه ترجمه با ChatGPT

Since the present thesis is based on the discussion plan of the late Sheikh Ansari on the scope of conditional choice and the possibility or impossibility of including a conditional choice in some legal acts, and considering that Sheikh has stated in his speech that annulment does not have a causal effect on the dissolution of the condition, it is necessary to examine the difference of opinions among jurists and legal experts regarding the nature of some legal acts discussed, and to seek the possibility or impossibility of making a conditional choice in them through a general examination of the nature of these acts from the perspective of jurists and legal experts. If we consider legal acts such as endowment, bequest, and gift, it is necessary to pay attention to the general rules of conditional choice in contracts, and if they involve a condition, it is essential to consider the flow of conditional choice in conditions. The philosophy of examining the examples mentioned in this chapter is that there is doubt about the absolute nature of donations and some other legal acts.

گوگل ترنسلیت بهتر است یا ChatGPT؟

همانطور که گفتیم هر یک از این دو ابزار نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند، برای مثال گوگل ترنسلیت به خوبی تشخیص داده که جمله اول متن فارسی خیلی طولانی است و این مسئله باعث سخت فهمی و پیچیدگی بی دلیل در متن انگلیسی می شود. به همین دلیل به تشخیص خود جمله اول را به دو جمله تقسیم کرده است. اما ChatGPT متوجه این اشکال در متن نشده و جمله اول ترجمه شده توسط این ابزار شش خط کامل است. از طرف دیگر انتخاب کلمات توسط ChatGPT بهتر از گوگل ترنسلیت است. برای مثال این ابزار از کلمه "thesis" برای ترجمه کلمه "رساله " استفاده کرده که گزینه بهتری است.

آیا با وجود ابزارهای هوش مصنوعی دیگر نیازی به مترجم انسانی نداریم؟

همین پرسش را از ابزار ChatGPT پرسیدیم. پاسخ این ماشین به پرسش ما این بود:
هرچند هوش مصنوعی ممکن است در ترجمه‌های عمومی خوب عمل کند، اما اغلب در فهم متن، روانی فرهنگی، اصطلاحات و خلاقیت دچار مشکل است. اهمیت قابلیت شما در ارائه ترجمه‌های سفارشی و دقیقی است که معنای واقعی و هدف متن منبع را بیان می کنند.

مقایسه ترجمه ChatGPT و ترجمه توسط انسان

متن انگلیسی زیر را با استفاده از هوش مصنوعی ترجمه کردیم و بعد از یک مترجم باتجربه در ترجمه خواستیم همان متن را ترجمه کند. نتیجه را خودتان مقایسه کنید!

The Sharif-led coalition government has been defiant in the face of Khan’s pressure tactics. The military has disputed Khan’s allegations and stated that Khan wants the military to step outside its constitutional role to help him. Khan alleges that the army has supported various political moves through the courts to contain him; there are dozens of registered cases against Khan now. Khan has criticized the military establishment — including the army chief, General Asim Munir — in rallies, interviews and on social media.

ترجمه ChatGPT

دولت ائتلافی به رهبری شریف به‌رغم فشارهای تاکتیکی خان، مقاومت می‌کند. نیروهای نظامی ادعاهای خان را رد کرده و بیان کرده‌اند که خان می‌خواهد از نیروهای نظامی بخواهد که از نقش قانونی خود خارج شده و به او کمک کند. خان مدعی است که ارتش با اقدامات سیاسی مختلف از طریق دادگاه‌ها سعی در کنترل و نگهداری از او داشته است؛ در حال حاضر ده‌ها پرونده ثبت شده علیه خان وجود دارد. خان در تجمعات، مصاحبه‌ها و رسانه‌های اجتماعی نهادهای نظامی - از جمله فرمانده ارتش ، ژنرال عاصم منیر - را مورد انتقاد قرار داده است.

ترجمه مترجم حرفه ای

دولت ائتلافی به رهبری شریف در برابر تاکتیکهای فشار عمران خان مقاومت کرده است. ارتش ادعاهای خان را رد کرده و اعلام کرده که خان می خواهد که ارتش از انجام وظایف خود در قانون اساسی کوتاه بیاید و به خان کمک کند. خان ادعا می کند که ارتش اقدامات سیاسی متنوعی را در جریان رسیدگی به پرونده های قضایی انجام داده تا از این طریق خان را کنترل کند؛ چندین پرونده باز بر علیه خان در دادگاه ها در جریان است. خان از نهاد ارتش انتقاد کرده است – از جمله از فرمانده ارتش، ژنرال عاصم مونیر (این انتقادها در جریان تظاهرات، مصاحبه و فعالیتها در شبکه های اجتماعی صورت گرفته اند.)

قبل از هر چیز به نوع نگارش متن توسط این ابزار دقت کنید. روشن است که این متن برای هر فارسی زبانی، غیر عادی و سخت فهم است. همانطور که این ابزار در پاسخ ما گفت و البته از نوع بیان آن پیداست، خروجی این ابزارها همچنان نیاز به اصلاح، روان سازی و رفع اشکال دارد. علاوه بر مشکل همیشگی هوش مصنوعی برای درک منظور متن مبدا، این ابزارها در درک ظرافتهای فرهنگی و نیازهای خواننده هدف متن ناتوان هستند.به همین دلیل ترجمه متون تخصصی، مقالات علمی و متونی که ظرافتهای معنایی دارند، صرفا با استفاده از هوش مصنوعی همچنان غیر عملی است.
ضروری است که متنی که توسط هوش مصنوعی ترجمه می شود، در یک مرحله توسط یک مترجم حرفه ای و باتجربه از نظر:

 • مطابقت با متن اصلی
 • صحت ترجمه
 • روان بودن متن
 • انتخاب درست اصطلاحات
 • رعایت سبک نگارش
 • قابل فهم بودن برای خواننده هدف
بررسی شود.

ترجمه با هوش مصنوعی و ویرایش آن توسط مترجم حرفه ای

برای اولین بار در کشور، ترجمه لبخند افتخار دارد که همراه با روند تغییرات تکنولوژیک، امکان ترجمه با هوش مصنوعی را برای مشتریان فراهم کند. ترجمه مذکور با استفاده از ابزار هوش مصنوعی و سپس بازخوانی و مقایسه متن ترجمه با متن اصلی توسط یک مترجم متخصص و با تجربه انجام می پذیرد.

مزیتهای ترجمه با هوش مصنوعی زیر نظر مترجم متخصص

 • تحویل سفارش در زمان کوتاهتر
 • کاهش بسیار قابل توجه در قیمت ترجمه
 • بازخوانی متن توسط یک مترجم آشنا به متن
 • مطابقت دادن متن ترجمه با متن اصلی و رفع ایرادات فاحش در ترجمه با هوش مصنوعی
 • اطمینان از صحت و دقت ترجمه با کمک مترجم متخصص


ترجمه مقاله
 • برای ترجمه مقاله ت یک بار هزینه کن.
 • ترجمه خوب فقط ترجمه باکیفیته.
 • نیازی نیست پس از ترجمه یک مرتبه هم هزینه ویرایش کنی.
 • ترجمه با کیفیت بدون نیاز به ویرایش و بدون مشابهت
 • ترجمه طلائی، نقره ای و برنزی رو فراموش کن.
ویرایش نیتیو مقاله
 • مقاله ت به دلیل ایرادات نگارشی برگشت خورده؟
 • قبل از سابمیت مقاله، کیفیت نگارش مقاله ت رو رایگان بررسی کن
 • ویرایش نیتیو مقاله، با ضمانت دائمی و باکیفیت
 • ویرایش طلائی، نقره ای و برنزی رو فراموش کن
بازنویسی و رفع مشابهت مقاله
 • درصد مشابهت مقاله ت بالاست؟
 • ژورنال ایراد پلاجیاریزم گرفته از مقاله ت؟
 • بازنویسی مقاله بدون تغییر در مفهوم و معنای متن
 • میشه همراه با کاهش درصد مشابهت، کل مقاله رو هم ویرایش کنی

پرسشهای متداول

هوش مصنوعی هم ابزاری است که برای تسهیل و تسریع کارها ساخته شده. می توان از این ابزار برای انجام سریعتر کارهای تکراری یا ترجمه متون بسیار ساده استفاده کرد. در مورد متون پیچیده و با پیچیدگی های فرهنگی، همچنان یک مترجم می تواند متن را با رعایت امانتداری و به درستی ترجمه کند. در این زمینه می توان از هوش مصنوعی همراه با نظارت و ویرایش مترجم متخصص استفاده کرد.

همچنان کیفیت یک مترجم با تجربه و آگاه به متن از ترجمه با هوش مصنوعی بهتر است. در ترجمه لبخند تنها از مترجمهای حرفه ای و با تجربه برای ترجمه متون حساس، کاتالوگ، متون حقوقی، قراردادها، یا مقالات به انگلیسی استفاده میشود.

ترجمه لبخند متعهد است که تمامی سفارشهای ترجمه، ویرایش، بازنویسی، و کاهش درصد مشابهت را توسط مترجمان با سابقه خود انجام دهد. از هوش مصنوعی تنها برای سفارشهایی که مشتری درخواست ترجمه با هوش مصنوعی را ثبت کرده باشد، استفاده میشود. همچنین یک مترجم با سابقه بر کیفیت ترجمه هوش مصنوعی نظارت می کند. با استفاده از این گزینه می توان هزینه و زمان ترجمه را به شدت کاهش داد.

با توجه به هزینه کمتر و سرعت بیشتر ترجمه با هوش مصنوعی، این گزینه به کسانی توصیه میشود که به هزینه و زمان انجام کار اهمیت بیشتری می دهند.

liveChat
×
راه های ارتباط با ما:
×

ترجمه تخصصی لبخند جهت ارائه خدمات و تجربه ای بهتر به شما، از کوکی استفاده می کند.

لطفا با بیان نظر خود ما را در ارتقاء کیفیت این صفحه یاری کنید

میانگین میزان رضایت کاربران 88% آیا مطالب این صفحه برای شما مفید بود؟ happy face unhappy face
نمونه ترجمه آی اس آی ترجمه مقاله مدیریتی ترجمه مقاله حسابداری ترجمه مقاله مهندسی صنایع ترجمه مقاله پزشکی ترجمه مقاله روانشناسی ترجمه مقاله پرستاری ترجمه مقاله بهداشت محیط ترجمه مقاله پریفیوژن قلبی ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله صنایع غذایی ترجمه مقاله فلسفی ترجمه مقاله ادبی ترجمه مقاله حقوقی ترجمه مقاله تاریخ ادبیات ترجمه مقاله فقهی ترجمه مقاله کشاورزی ترجمه مقاله اقتصادی ترجمه مقاله علوم سیاسی ترجمه مقاله هوش مصنوعی
با ما همراه شوید: اینستاگرام ترجمه لبخند فیسبوک ترجمه لبخند لینکدین ترجمه لبخند تلگرام ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه آپارات طراحی و اجرا: خدمات ترجمه لبخند
کلیه حقوق متعلق به دفتر خدمات ترجمه لبخند است.
© 2010-2024
با ما تماس بگیرید:
تلفن ترجمه لبخند02634421844
موبایل ترجمه لبخند09198220164
موبایل ترجمه لبخند 09198385716
ایمیل ترجمه لبخند Labkhand.office@gmail.com