می خوای مقاله برای ژورنال سطح بالا چاپ کنی!
پس یه بار برای ترجمه هزینه کن
نیاز به ویرایش نیتیو با گواهی ویرایش داری
بدون واسطه کارتو به مترجم بسپار
نیاز به رفع مشابهت مقاله داری؟
اولین مرکز تخصصی رفع سرقت ادبی در ایران
گزارش مشابهت Ithenticate ارزان ترین در ایران!
صدور گزارش در کمتر از 15 دقیقه

چکیده مبسوط (Extended Abstract)

چکیده مبسوط چیست و چگونه چکیده مبسوط بنویسیم؟

چکیده مبسوط، به بیان ساده، نسخه بسط داده شده چکیده مقاله است و محقق در آن به شرح تحقیق انجام گرفته و نتایج آن می پردازد. چکیده مبسوط بعنوان بخشی از مقاله ارائه می شود. محل قرار گرفتن چکیده مبسوط پس از چکیده است.
دقت کنید که چکیده مبسوط تنها یک چکیده مقاله ولی طولانی تر نیست. چکیده مبسوط شامل منابع، مقایسه و معرفی مطالعات مشابه، اثبات قضیه های اصلی و سایر جزئیاتی است که در چکیده وجود ندارند اما در چکیده مبسوط در نظر گرفته می شوند. چکیده مبسوط در واقع مقاله خلاصه شده است و خواننده می تواند با صرف زمان کمتر، ایده اصلی و ضروت مطالعه را درک کند.
چکیده مبسوط چیست؟
چکیده مبسوط

نکات کلی برای نگارش چکیده مبسوط

چکیده مبسوط بایستی بتواند تمامی آنچه را که خواننده نیاز دارد که در مورد مقاله و یافته های آن بداندُ با یک مطالعه یک ساعته در اختیار وی قرار دهد. در برخی مواردُ نوشتن یک چکیده مبسوط از نوشتن یک مقاله مشکلتر است. بطور کلی، آنچه که برای مجله سابمیت میشود، بایستی:
 1. در 5 دقیقه اول مطالعه، نظر داوران را جلب کند.
 2. در ۱۵ دقیقه اول مطالعه، داوران را مشتاق به خواندن بیشتر کند. و
 3. ظرف مدت 45 دقیقه، نظر موافق داوران را جلب کند.
اگر چکیده مبسوط شما این شروط را تامین نکند، برای چاپ در مجله اکسپت نخواهد شد. دقت کنید که محدودیت حجم لغات چکیده مبسوط نبایستی باعث شود که بخش مقدمه، ارائه مثال، بیان نتیجه، یا تصاویر و جداول از متن حذف شوند.
همچنین چکیده مبسوط ممکن است توسط افراد غیر متخصص هم مطالعه شوند. بنابراین، ضروری است که نگارش چکیده مبسوط با بیانی ساده و روشن انجام گیرد و درک آن برای خواننده آسان باشد. با رعایت این شروط، شانس پذیرش مقاله خود را بیشتر کنید.

اجزای تشکیل دهنده چکیده مبسوط

 1. عنوان (Title)
 2. نویسندگان (Authors)
 3. عنوان سازمانی (Affiliation)
 4. مقدمه (Introduction)
 5. روش تحقیق (Methodology / Experimental Design)
 6. نتایج و بحث (Results and Discussion)
 7. نتیجه گیری (Conclusion)
 8. منابع (References)
 9. کلمات کلیدی (Keywords)
دقت کنید که مجلات مختلف دستورالعمل خاص خود (Authors' guideline) را در مورد چکیده مبسوط دارند، بطوری که ممکن است بعضی از آیتمهای بالا در بعضی مجلات ضروری نباشند.

مقدمه (Introduction)

مقدمه در چکیده مبسوط شامل یک معرفی خلاصه از مطالعه، بیان مسئله و بیان اهداف تحقیق می باشد.

مقدمه چکیده مبسوط بایستی شامل اجزای زیر باشد:

 • حدود تحقیق و اهداف تحقیق همراه با بیان مسئله
 • بررسی خلاصه مطالعات قبلی
 • بیان خلاصه روش تحقیق
 • بررسی کلی نتایج مطالعه
همچنین محقق بایستی توضیح دهد که چرا مطالعه انجام گرفته اهمیت دارد و اینکه آیا مطالعه کمکی به پیشبرد دانسته ها در رشته مربوطه می کند؟

روش تحقیق در چکیده مبسوط

روش تحقیق بایستی به روشنی برای خواننده توضیح داده شود. دقت کنید که بایستی چارچوب مطالعه و روشهای به کار برده شده در مطالعه به شکلی موجز بیان شوند. از جمله به منبع جمع آوری داده ها اشاره کنید. روش تحقیق در چکیده مبسوط نیز به صورت کوتاه و قابل درک برای خواننده، به شرح طرح تحقیق و روش انجام تحقیق می پردازد.

نتایج و بحث در چکیده مبسوط

در این بخش از چکیده مبسوط بایستی بطور خلاصه تمامی یافته ها را شرح دهید. نویسنده می تواند از جداول و شکلها نیز برای روشن تر کردن موضوع کمک بگیرد. تعداد شکلها و جداول در هر بخش نباید بیش از دو عدد باشد.نتایج و بحث (Results and Discussion) در قالب یک بخش در چکیده مبسوط آورده می شوند و تنها به بیان نتایج اصلی مطالعه می پردازد.

نتیجه گیری در چکیده مبسوط

در بخش نتیجه گیری، نویسنده به تعیم یافته ها می پردازد، موارد استثناء، محدودیت ها و مشکلات موجود در کار و نتایج نظری و عملی یافته ها را بیان می کند. تمامی نتایج بیان شده بایستی بر اساس یافته های مطالعه باشند.


ترجمه مقاله
 • برای ترجمه مقاله ت یک بار هزینه کن.
 • ترجمه خوب فقط ترجمه باکیفیته.
 • نیازی نیست پس از ترجمه یک مرتبه هم هزینه ویرایش کنی.
 • ترجمه با کیفیت بدون نیاز به ویرایش و بدون مشابهت
 • ترجمه طلائی، نقره ای و برنزی رو فراموش کن.
?>

پرسشهای متداول

ما در موسسه ترجمه لبخند امکان نوشتن چکیده مبسوط بر اساس مقاله فارسی یا مقاله ترجمه شده به انگلیسی را فراهم کرده ایم. فرقی نمیکنه مقاله شما به فارسی یا انگلیسی باشه. تنها کافیه که مقالتون رو برای ما ارسال کنید و در مدت زمان کوتاهی یک چکیده مبسوط به زبان انگلیسی با رعایت تمامی قواعد نگارش چکیده مبسوط دریافت کنید. متن چکیده مبسوط دارای ضمانت عدم مشابهت ادبی و ایرادات نگارشی ارائه میشود.

متن چکیده مبسوط قبل از تحویل به مشتری، از نظر مشابهت ادبی و نگارشی چک میشود. با توجه به اینکه متن توسط مترجم به طور کامل نوشته میشود به هیچ وجه دارای مشابهت ادبی نیست. به همین دلیل متن چکیده مبسوط که توسط ترجمه تخصصی لبخند برای شما تهیه میشود از نظر مشابهت ادبی و کیفیت نگارش تضمین شده به شما تحویل میشود.

مجلات بنا به سیاستهای خود تعداد مشخصی واژه را بعنوان سقف تعداد واژگان چکیده مبسوط در نظر میگیرند. بنابراین قبل از نوشتن چکیده مبسوط از مجله مورد نظر خود در مورد تعداد کلمات مجاز در چکیده مبسوط استعلام کنید. با این وجود منابع انتهای متن در شمارش تعداد واژگان چکیده مبسوط محاسبه نمیشوند.

برخلاف چکیده معمولی که تنها از کلمات تشکیل شده و نویسنده مقاله اجازه استفاده از اشکال و جداول را در آن ندارد، چکیده مبسوط میتواند شامل اشکال و جداول هم باشد. دقت کنید که هدف از استفاده از اشکال و جداول تنها کمک به درک بهتر متن است و نباید در کاربرد آنها زیاده روی کرد. علاوه براین باتوجه به سیاستهای متفاوت مجلات، بهتر است که به دستورالعمل مجله مورد نظر مراجعه کنید و بر اساس آن اقدام به تنظیم چکیده مبسوط کنید.

اگر قصد چاپ مقاله در یک نشریه معتبر دارید، به احتمال زیاد به یک چکیده مبسوط هم نیاز خواهید داشت. امروزه اکثر نشریات پیشرو و سطح بالا از نویسندگان مقاله میخواهند همراه مقاله یک چکیده مبسوط هم ارائه دهند. علت این کار کمک به دیده شدن مقاله در موتورهای جستجوی آنلاین و البته کمک به دیده شدن مجله است. پس توصیه میکنیم به فکر آماده کردن یک چکیده مبسوط هم باشید. البته می توانید در این رابطه از خدمات با کیفیت ما در ترجمه تخصصی لبخند هم استفاده کنید.

جالب است بدانید که چکیده مبسوط خود بعنوان یک سابقه تالیفی در نظر گرفته میشود و مانند یک مقاله و یا کتاب می توانید آن را بعنوان بخشی از سابقه علمی خود ذکر کنید. پس آماده باشید که پس از اکسپت شدن چکیده مبسوط رزومه خود را بروز کنید.

در دو حالت می توانید از خدمات ترجمه تخصصی لبخند در رابطه با چکیده مبسوط استفاده کنید. میتوانید صرفا برای ترجمه، متن چکیده مبسوط را برای ما ارسال کنید و از خدمات ترجمه با کیفیت و تخصصی ما استفاده کنید. در حالت دوم کافیست که مقاله را چه به زبان انگلیسی و چه به زبان فارسی برای ما ارسال کنید و یک چکیده مبسوط به زبان انگلیسی دریافت کنید.

liveChat
×
راه های ارتباط با ما:
×

ترجمه تخصصی لبخند جهت ارائه خدمات و تجربه ای بهتر به شما، از کوکی استفاده می کند.

لطفا با بیان نظر خود ما را در ارتقاء کیفیت این صفحه یاری کنید

میانگین میزان رضایت کاربران 89% آیا مطالب این صفحه برای شما مفید بود؟ happy face unhappy face
نمونه ترجمه آی اس آی ترجمه مقاله مدیریتی ترجمه مقاله حسابداری ترجمه مقاله مهندسی صنایع ترجمه مقاله پزشکی ترجمه مقاله روانشناسی ترجمه مقاله پرستاری ترجمه مقاله بهداشت محیط ترجمه مقاله پریفیوژن قلبی ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله صنایع غذایی ترجمه مقاله فلسفی ترجمه مقاله ادبی ترجمه مقاله حقوقی ترجمه مقاله تاریخ ادبیات ترجمه مقاله فقهی ترجمه مقاله کشاورزی ترجمه مقاله اقتصادی ترجمه مقاله علوم سیاسی ترجمه مقاله هوش مصنوعی
با ما همراه شوید: اینستاگرام ترجمه لبخند فیسبوک ترجمه لبخند لینکدین ترجمه لبخند تلگرام ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه آپارات طراحی و اجرا: خدمات ترجمه لبخند
کلیه حقوق متعلق به دفتر خدمات ترجمه لبخند است.
© 2010-2024
با ما تماس بگیرید:
تلفن ترجمه لبخند02634421844
موبایل ترجمه لبخند09198220164
موبایل ترجمه لبخند 09198385716
ایمیل ترجمه لبخند Labkhand.office@gmail.com