ترجمه آی اس آی با بهترین کیفیت همراه با تایپ و ادیت رایگان و تضمین کیفیت در تخصص ما است

ترجمه آی اس آی

موسسه اطلاعات علمی یا Institute for Scientific Information-ISI در سال 1960 توسط یوگن گارفیلد تاسیس شد. سپس در سال 1992 این موسسه به تملک Thomson Scientific & Healthcare درآمد که بیشتر با عنوان Thomson ISI شناخته میشد. این موسسه بخشی از شرکت تامسون رویترز بود تا اینکه در سال 2016 و پس از فروش شرکت IP & Science تغییر عنوان داد و Clarivate Analytics نام گرفت.
ISI خدمات پایگاه های داده کتابشناسی ارائه میدهد و در زمینه ایندکس کردن نقل قول و تحلیل تخصص دارد. پایگاه های داده این موسسه دربرگیرنده هزاران ژورنال علمی هستند که شامل ادامه خدمات ایندکس تحت عنوان شاخص نقل قول علمی (science Citation Index – SCI) و همچنین شاخص نقل قول علوم اجتماعی (Social Sciences Citation Index – SSCI) و شاخص نقل قول علوم انسانی و هنر(Arts and Humanities Citation Index – AHCI) میباشد. تمامی این خدمات از طریق پایگاه داده Web of Knowledge در دسترس هستند. از طریق این پایگاه های داده، این امکان برای محققان فراهم می شود که میزان نقل قولها از مقالات مختلف و کسانی که نقل قول را انجام داده اند را مشخص کنند.
موسسه ISI هر ساله گزارش نقل قولهای مجلات را منتشر میکند که شامل لیست ایمپکت فاکتور (Impact Factor – IF) برای هر مجله ای است که در لیست وجود دارد. حدودا 14000 مجله در ISI ثبت شده اند که از این بین، حدود 1100 مجله در زمینه هنر و علوم انسانی هستند. این لیست نشان دهنده کیفیت و اثرگذاری هر مجله است. از جمله انتشارات ISI لیست ISI highly cited researchers است که یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین رتبه علمی دانشگاه های جهان است که توسط دانشگاه جیائو تانگ شانگهای منتشر میشود.

ایمپکت فکتور (Impact Factor) چیست؟

ایمپکت فاکتور یا ایمپکت فکتور مجله (JIF) یک نشریه علمی معیاری است که نشان دهنده تعداد نقل قولها از مقالات اخیرا چاپ شده در مجله بصورت سالانه است. این معیار به طور معمول نشان دهنده اهمیت یک نشریه در رشته خود است و هر چه بالاتر باشد اهمیت و اعتبار مجله نسبت به مجلات با ایمپکت فکتور پایین تر کمتر خواهد بود. مقادیر IF بصورت سالانه و از مبدا سال 1975 برای مجلاتی که در گزارشهای نقل قول نشریات لیست شده اند، محاسبه میشوند.
جهت سفارش و تعیین هزینه ترجمه آی اس آی فایل مقاله خود را به آدرس زیر ایمیل کنید یا به شماره های زیر تلگرام کنید.
Labkhand.office@gmail.com

مشاوره و ارسال فایلWhatsAap icon مشاوره و ارسال فایلtelegram icon

قبل از انتشار مقاله خود در ژورنالهای علمی بین المللی (ISI, ISC, Scopus, PubMed)، می بایست آن را ترجمه کنید. استانداردها و دستورالعملهای مشخصی در مورد نگارش مقالات علمی وجود دارد و ترجمه مقالات ISI می بایست همخوان با اصلوب نگارش علمی باشد. بسته به اعتبار مجلات و شاخص ایمپکت فکتور (IF) آنها، میزان سختگیری مجلات در مورد کیفیت نگارش مقالات متفاوت است. دقت کنید که یک ترجمه قابل قبول، علاوه بر انتخاب صحیح کلمات تخصصی، می بایست از نظر قواعد نگارش با معیارهای متون علمی همخوانی داشته باشد.
نمونه ترجمه آی اس آی توسط "خدمات ترجمه لبخند" را مشاهده کنید.

آیا مجله ISI است؟


یکی از مراجع اصلی اینکه مجله ای در لیست ISI قرار دارد، سایت Thomson Reuters است. کافی است اسم مجله یا شماره ISSN مجله را در این سایت سرچ کنید.

لیست سیاه مجلات (Black List)

پس از ترجمه مقاله، نوبت به انتخاب مجله مناسب برای ارسال و انتشار مقاله می رسد. با توجه به رشد تعداد مجلات تقلبی یا دارای ارزش علمی بسیار پایین، در سالهای اخیر وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت اقدام به انتشار لیست مجلات سیاه کرده اند. انتشار مقالات در این مجلات از نظر این وزارتخانه ها و دانشگاه های داخلی هیچگونه اعتبار علمی به همراه ندارد. علاوه بر لیست سیاه، لیست سفید مجلات هم منتشر میشود که شامل مجلات معتبر و قابل قبول می باشند.

لینکهای مفید

با وجود تمامی موارد فوق، همچنان بهترین روش برای یافتن مجلات معتبر، مشاوره با بخش تحقیقات و پژوهش دانشگاه یا دانشکده متبوع است. مشاهده شده بعضی دانشگاه ها هم اقدام به انتشار لیست سیاه کرده اند و عدم وجود اسم یک مجله در لیست سیاه وزارت علوم و وزارت بهداشت تضمینی برای معتبر بودن یک مجله نیست.