می خوای مقاله برای ژورنال سطح بالا چاپ کنی!
پس یه بار برای ترجمه هزینه کن
نیاز به ویرایش نیتیو با گواهی ویرایش داری
بدون واسطه کارتو به مترجم بسپار
نیاز به رفع مشابهت مقاله داری؟
اولین مرکز تخصصی رفع سرقت ادبی در ایران
گزارش مشابهت Ithenticate ارزان ترین در ایران!
صدور گزارش در کمتر از 15 دقیقه

گرافیکال ابسترکت یا چکیده تصویری (Graphical Abstract)

دقیق، بدون ابهام و جامع بنویسید

امروزه اکثر نشریات در کنار فایل مقاله و فایلهای مکمل، از محققان می خواهند که یک چکیده گرافیکی نیز طراحی و سابمیت کنند. منظور از گرافیکال ابسترکت یک تصویر خلاصه و بصری است که یافته های اصلی مقاله را نمایش دهد. چکیده تصویری می تواند یک شکل مکمل مقاله یا بصورت شکلی باشد که بطور خاص بعنوان چکیده تصویری طراحی شده است. Graphical abstract بایستی دربرگیرنده محتوای مقاله باشد. دقت کنید که در طراحی گرافیکال ابسترکت، به خواننده امکان می دهیم که در یک نگاه محتوای مقاله را درک کند.


چکیده های تصویری در نتایج جستجوی موتورهای جستجو، لیست محتوای آنلاین، و مقالات در وبگاه ScienceDirect نمایش داده می شوند. با این حال معمولا گرافیکال ابسترکت در نسخه چاپی مجله یا فایل PDF مقاله آورده نمی شود.

مزایای چکیده تصویری برای نویسنده

با طراحی چکیده تصویری به خوانندگان خود امکان می دهید که خیلی سریع با جان مایه تحقیق و مقاله شما آشنا شوند. هدف از طراحی گرافیکال ابسترکت، تشویق خواننده به جستجوی بیشتر، تشویق مطالعات میان رشته ای
interdisciplinary question mark
×
مطالعاتی که از طریق مشارکت بیش از یک رشته علمی انجام می شود. بیشتر بخوانید

و کمک به خواننده برای یافتن صفحاتی است که مرتبط با علائق آنها است.
نتایج مطالعات نشان می دهد که مقالات دارای چکیده تصویری، تعداد مراجعان بیشتری دارند، در عین حال حضور بهتری در رسانه های اجتماعی دارند. به طور خاص، وقتی یک چکیده تصویری برای مقاله طراحی می شود، میانگین تعداد خوانندگان مقاله در طول سال دوبرابر مقاله ای است که چکیده گرافیکی ندارد.

نمونه چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت

نمونه چکیده تصویری

راهنمای طراحی چکیده تصویری

بعنوان نویسنده مقاله بایستی یک تصویر غیر کپی و کاملا اوریجینال تهیه کنید که مطالعه انجام گرفته را به خواننده نمایش دهد. چکیده تصویری معمولا بصورت یک فایل مجزا در فرآیند سابمیت مقاله برای مجله ارسال می شود. برای این کار کافی است که گزینه graphical abstract را از منوی صفحه ارسال فایل انتخاب کنید. دقت کنید همانطور که هر مقاله بایستی کاری جدید باشد، چکیده تصویری آن مقاله نیز بایستی جدید و یگانه باشد.
نکته: برخی مجلات دستورالعمل خاصی برای طراحی گرافیکال ابسترکت دارند. حتما به راهنمای مجله برای طراحی گرافیکال ابسترکت مراجعه کنید و سپس اقدام به طراحی چکیده تصویری کنید.
به منظور تسهیل جستجوی اینترنتی، چکیده تصویری می بایستی دارای نقطه شروع و نقطه پایان روشنی باشند. به این منظور توصیه می شود که گوشه بالا سمت چپ تصویر نقطه شروع و گوشه پایین سمت چپ بعنوان نقطه پایان در نظر گرفته شود. تلاش کنید که چکیده تصویری تا حد امکان ساده و خالی از عناصر زائد باشد.

مشخصه های یک چکیده تصویری یا graphical abstract

  • اندازه چکیده تصویری: گرافیکال ابسترکت بایستی حداقل در اندازه 1328*531 پیکسل (h*w) باشد. همچنین حداقل رزولوشن قابل قبول برای یک چکیده تصویری 300 dpi است. اگر یک تصویر حجیم با اندازه فایل سنگین سابمیت می کنید، از نسبت طول به عرض یکسان استفاده کنید (عرض/ارتفاع = 500/200).
  • فونت چکیده تصویری: از جمله فونتهای توصیه شده برای طراحی چکیده تصویری میتوان به Times, Aria, Courier و Symbol اشاره کرد. همچنین اندازه فونت را به شکلی انتخاب کنید که هنگام نمایش چکیده تصویری در قابی با ارتفاع 200 پیکسل، متن چکیده تصویری به راحتی قابل خواندن باشد.
  • فرمت چکیده تصویری: فرمتهای توصیه شده برای طراحی چکیده گرافیکی عبارتند از TIFF, EPS, PDF یا فایل MS Office.
  • دقت کنید که هیچ متن اضافی، نشانه یا شرح کوتاهی نبایستی به چکیده گرافیکی اضافه شود. هر علامت یا متن بایستی بخشی از چکیده تصویری باشد. از فضای سفید غیر ضروری در طراحی چکیده گرافیکی استفاده نکنید. همچنین نیازی نیست که عبارت Graphical Abstract را در بالای چکیده تصویری اضافه کنید.

تمپلت رایگان چکیده تصویری (قالب آماده چکیده تصویری)

در لینک زیر میتوانید یک تمپلت قابل ویرایش طراحی چکیده تصویری را دانلود کنید.
تمپلت رایگان چکیده تصویری (docx 40kb)

ویرایش نیتیو مقاله
  • مقاله ت به دلیل ایرادات نگارشی برگشت خورده؟
  • قبل از سابمیت مقاله، کیفیت نگارش مقاله ت رو رایگان بررسی کن
  • ویرایش نیتیو مقاله، با ضمانت دائمی و باکیفیت
  • ویرایش طلائی، نقره ای و برنزی رو فراموش کن

پرسشهای متداول

1. چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت چیست؟
چکیده تصویری، ارائه تصویری خلاصه ای از مقاله است که به خواننده امکان می دهد که روش تحقیق، یافته ها و نتیجه مطالعه را بسرعت متوجه شود.
2. مزیت طراحی چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت چیست؟
یکی از مزیتهای اصلی چکیده تصویری امکان اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی است. همچنین خواننده به سرعت می تواند با مشاهد چکیده تصویری از محتوای مقاله آگاه شود.
3. چه نرم افزاری برای طراحی چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت بهتر است؟
نرم افزارهای بسیاری برای طراحی یک چکیده تصویری وجود دارند از جمله فوتوشاب (adobe photoshop) ایلوستریتر (adobe illustrator)، Microsoft paint و پاورپوینت (MS Powerpoint).
4. آیا چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت تاثیری بر سرچ مقاله دارد؟
بله. با استفاده از چکیده تصویری شانس بیشتری برای دیده شدن مقاله خود در موتورهای جستجو دارید.
5. هزینه طراحی چکیده تصویری یا گرافیکال ابسترکت؟
هزینه طراحی چکیده تصویری بستگی به موضوع مقاله و حجم کار دارد. برای تعیین هزینه می توانید درخواست خود را با ارسال فایل چکیده یا کل مقاله، در سایت ثبت کنید.
سبک APA
liveChat
×
راه های ارتباط با ما:
×

ترجمه تخصصی لبخند جهت ارائه خدمات و تجربه ای بهتر به شما، از کوکی استفاده می کند.

لطفا با بیان نظر خود ما را در ارتقاء کیفیت این صفحه یاری کنید

میانگین میزان رضایت کاربران 87% آیا مطالب این صفحه برای شما مفید بود؟ happy face unhappy face
نمونه ترجمه آی اس آی ترجمه مقاله مدیریتی ترجمه مقاله حسابداری ترجمه مقاله مهندسی صنایع ترجمه مقاله پزشکی ترجمه مقاله روانشناسی ترجمه مقاله پرستاری ترجمه مقاله بهداشت محیط ترجمه مقاله پریفیوژن قلبی ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله نانو فیزیک ترجمه مقاله صنایع غذایی ترجمه مقاله فلسفی ترجمه مقاله ادبی ترجمه مقاله حقوقی ترجمه مقاله تاریخ ادبیات ترجمه مقاله فقهی ترجمه مقاله کشاورزی ترجمه مقاله اقتصادی ترجمه مقاله علوم سیاسی ترجمه مقاله هوش مصنوعی
با ما همراه شوید: اینستاگرام ترجمه لبخند فیسبوک ترجمه لبخند لینکدین ترجمه لبخند تلگرام ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه لبخند یوتیوب ترجمه آپارات طراحی و اجرا: خدمات ترجمه لبخند
کلیه حقوق متعلق به دفتر خدمات ترجمه لبخند است.
© 2010-2024
با ما تماس بگیرید:
تلفن ترجمه لبخند02634421844
موبایل ترجمه لبخند09198220164
موبایل ترجمه لبخند 09198385716
ایمیل ترجمه لبخند Labkhand.office@gmail.com